Časté dotazy

Líbí se nám Vaše nabídka, jaký je postup při rezervaci?

V první řadě si začněte hledat letenky – ty si naši klienti zajišťují sami…Na našem webu najdete užitečné informace jak na to. Jakmile budete mít představu o termínu, kontaktujte nás ideálně mailem s termínem o který máte zájem a my Vám pošleme info o dostupnosti (3 měsíce předem je ideální doba pro rezervaci) a celkovou cenovou nabídku s informacemi co dál. Pro hladký průběh kontroly dokladů na letišti MALE a udělení bezplatného turistického víza na 30 dní potřebujete kromě platného pasu rezervační potvrzení, které Vám připravíme. Pro závazné potvrzení rezervace požadujeme platbu rezervační zálohy ve výši 15% ceny ubytování. Doplatek pak hradíte místě v hotovosti nebo platební kartou v USD. 

Kdy je nejvhodnější doba pro dovolenou na Maledivách?

Maledivy jsou celoročně navštěvovanou destinací, záleží jen na Vás, co preferujete  a jaký termín Vám vyhovuje. Hlavní sezona, kterou určují dlouhodobé předpovědi jako nejsušší období je od listopadu do března. Přes naše letní období je na Maledivách období dešťů, ale dle našich několikaletých zkušeností se jedná spíše o takové letní bouřky jako u nás, tedy několikahodinový déšť a to zjm. v noci. Výhodou tohoto období je minimální množství turistů.

Rádi bychom s Vámi vycestovali ale nemluvíme anglicky / máme jen základy angličtiny, zvládneme to?

Zvládnete, nebojte se. Vzhledem k tomu, že téměř vše domluvíme spolu předem česky, nemusíte na místě víceméně nic řešit. Jen výlety a aktivity si klienti domlouvají na místě dle počasí a zájmu ostatních – některé výlety jsou cenově výhodnější pro větší skupiny

Slyšeli jsme že na je na Maledivách islám, jedná se o bezpečnou zemi?

Ano, Maledivy jsou muslimskou zemí a proto je třeba dodržovat jejich základní pravidla a to je žádný alkohol na lokálních ostrovech – nedá se dovézt ani zakoupit – konzumovat jej můžete jen v resortech nebo na neobydlených otrovech. Druhým pravidlem je dodržovat pohyb v plavkách jen na turitické bikini pláži a nikde jinde – v centru ostrova, v restauracích nebo kavárnách. Opět, na neobydlené ostrovy a např. šnorchlování ze člunu se to samozřejmě nevztahuje. Jde jen o „pohoršování“ místních obyvatel. Místní jsou velice přátelští a milují malé děti, které se krásně oblečené a někdy i nalíčené po ostrově pohybují a vesele skotačí. Nemusíte se ničeho bát.

Máme si na měnit peníze na místní měnu?

Ne, měna která je od turistů očekávána je USD. Je však důležité počítat s tím, že na ostrovech nenajdete bankomaty a málokde se dá platit kartou a proto je důležité mít s sebou dostatečnou hotovost. Bankomaty jsou jen v Male a na letišti (tzn. nemusíte si měnit doma, stačí vybrat z bankomatu USD na letišti) POZOR: na Maledivách jsou akceptovány dolary pouze s datem vydání od roku 2000.

Budeme potřebovat adaptér do zásuvky?

Nebudete, na hotelu jsou adaptéry k dispozici.  Na pokojích jsou univerzální zásuvky kam pasují i evropské zástrčky. 

Jsou na hotelu k dispozici ručníky a toaletní papír?

Ano, v pokoji najdete veškeré potřebné toaletní potřeby, fén, minilednici, rychlovarnou konvici a TV, nezbytně také klimatizaci. 

 

Další informace:

hotel  ostrov Gaafaru  výlety a aktivity  ceny  hodnocení  rezervace  kontakt  foto  video  

info o Maledivách  počasí na Maledivách  svatba na Maledivách  blog