Ostrov Gaafaru

Hotel leží na ostrově Gaafaru, který je vzdálený 60 km severně od hlavního města Male a letiště na ostrově Hulhumale. Jeho pozice je tedy optimální vzhledem k možnosti využití transportu trajektem či speedboatem (nemusíte platit drahou leteckou dopravu jako v případě vzdálenějších atolů) a přitom je dost daleko, abyste si mohli užít klidu s minimem turistů. Ostrov je součástí přírodního atolu Gaafaru, jež má tvar elipsy. Ostrov Gaafaru se jako jediný ostrov tohoto atolu nachází v jeho východní části. Jeho rozměry jsou přibližně 450 x 550 metrů, řadí se mezi menší ostrovy se zhruba 1000 obyvateli.

Ostrov Gaafaru je lokální ostrov, což znamená, že na něm žijí domorodí obyvatelé Malediv – Maledivané, kteří mluví jazykem divehi, ale mladší generace umí dobře anglicky. Lokální ostrovy Malediv (na rozdíl od resortů, které si pronajímají celé ostrovy) mají jistá omezení a pravidla, které jsou turisté povinni dodržovat, jedná se zejména o:
 

 • zákaz pobytu a koupání v plavkách (bikinách) na jiných než k tomu určených turistických bikini plážích – ne všechny lokální ostrovy Maledivy tyto pláže mají, na ostrově Gaafaru je vybudovaná krásná bikini pláž, viz. foto níže
 • zákaz konzumace alkoholu na ostrově (na Maledivy je zákaz dovozu alkoholu a na letišti jsou zavazadla kontrolována scannery)

 

Pokud je alkohol neodmyslitelnou součástí Vaší dovolené, je možnost jeho konzumace na neobydlených ostrovech v rámci výletů. Alkohol Vám můžeme zajistit, jeho cena je ovšem na Maledivách velmi vysoká. Další možností je návštěva resortu, kde je alkohol na baru (pivo, koktejly) zahrnut v ceně.

Bikini pláž je od hotelu vzdálena asi 300 metrů, do 5 minut chůze

Na ostrově najdete několik obchůdků s potravinami a drogerií. 

Příjemné posezení s výhledem na přístav nabízí kavárna s venkovním posezením v nejvyšším patře. Suvenýry nakoupíte na Gaafaru levněji než v Male, tam je ovšem větší výběr.

Doprava na ostrov:

Na ostrov Gaafaru se můžete dopravit levně a pohodlně zároveň. Od léta 2017 je možné využít sdílené rychlolodě za krásných 35 USD za osobu, délka jízdy je pouze jedna hodina. Další variantou je využití veřejné dopravy trajektem (na místě se mu říká ferry), jedná se o nejlevnější, ovšem nejzdlouhavější způsob dopravy. Trajekt jezdí pouze 3x týdně. Třetí možností je využití našeho soukromého člunu (speedboatu).  Při plánování cesty je důležité sladit přílet a odjezdem sdílené rychlolodě či trajektu. Případně Vám můžeme zařídit přenocování v hotelu v Male či Hulhumale a k tomu i průvodce městem za malý poplatek.

 • sdílený člun – speedboat společnosti Vella Express – cena 35 USD za osobu – 60 – 75 min
   Male → Gaafaru – každý den kromě pátku 15:30
  • Gaafaru → Male – každý den kromě pátku 8:00
 • sdílený člun – speedboat společnosti Dream speed  – cena 35 USD za osobu – 60 – 75 min
  • Male → Gaafaru – každý den kromě pátku 16:00
  • Gaafaru → Male – každý den kromě pátku 7:30
 • trajekt (ferry) – cena 5 USD za osobu – 3,5 hodiny – v případě špatného počasí se ruší
  • Male → Gaafaru – pouze v neděli, úterý a ve čtvrtek v 11:00 z hlavního města Male (Vilingili terminál) – na požádání Vám pošletem podrobný popis cesty z letiště na terminál.
  • Gaafaru→ Male – pouze v pondělí, středu a sobotu v 9:00 z Gaafaru
 • soukromý člun hotelu – speedboat – 200 USD / počet cestujících – jednosměrně
  • kdykoliv dle Vašeho přání a času příletu

  • v případě špatného počasí musí být objednán větší člun za cenu 500 USD)
   • max. počet 4 cestující, tj. 50 USD na osobu při obsazení člunu

Mapa ostrova Gaafaru, Maledivy:

 

Další informace:

úvod  hotel  výlety a aktivity  ceny  hodnocení  rezervace  kontakt  foto  video  info o Maledivách  počasí na Maledivách  svatba na Maledivách  blog  časté dotazy